22лютого
22 лютого- почнемо з того, що слово «два» по- японськи звучить «ні». У деяких випадках, один з яких і став приводом для установи неформального Дня кішки, «два» може вимовлятися грайливо — «Нян». Випадково чи ні, але японці вважають, що кішка нявкає не інакше як «Нян-Нян-Нян».
А далі — все просто і логічно. «Нян-Нян-Нян» — це «два-два-два», а «два-два-два», відповідно, — це двадцять друге число другого місяця.
Саме 22 лютого виробники кормів для котів та інших домашніх тварин запропонували відзначати День кішки і стали активно пропагувати цю акцію. У 1987 році був створений виконавчий комітет Дня кішки. З тих пір активісти закликають усіх — і тих, у кого вже живе це пухнасте тварина, і тих, хто поки їм не обзавівся — дізнатися більше про кішок, про їх звички і улюблених ласощах.
Вважається, що кішки потрапили до Японії з Китаю приблизно в 6 столітті нашої ери (в період Нара). Далеких предків нинішніх кішок брали на корабель «на службу», щоб оберігати від мишей священні буддійські книги, перевезені з Китаю до Японії.